Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /home/hydvarmsitc/ftp/templates/lt_enterprise/index.php on line 12
Wypowiedzi przedstawicieli instytucji - Hydrovariator - HydVar MS&TC

Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/hydvarmsitc/ftp/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703
 • slajd1

  Pomysł genialny w przyszłości bardzo szerokie jest możliwe jego zastosowanie porównywalne nawet z silnikami elektrycznymi i spalinowymi.

 • slajd2

  Zbudowanie zespołu pompowego  jest potrzebne i uzasadnione w celu uzyskania bezstopniowości przełożenia szerokim zakresie obrotów i przenoszonych momentów.

 • slajd3

  Innowacyjna bezstopniowa przekładnia umożliwia bezstopniową zmianę obrotów i charakteryzuje się dużą sztywnością przełożenia.

 • slajd4

  Bezstopniowa przekładnia jest bardzo dojrzałym pomysłem, gdyż sama jej konstrukcja świadczy o dużej pomysłowości technicznej i technologicznej.

 • slajd5

  Opracowana przekładnia umożliwia bezstopniowe ustawienie prędkości obrotowej w bardzo szerokim zakresie dla transmisji mocy w rzeczywistym obszarze z jednoczesnym spełnieniem roli sprzęgła rozruchowego.

Wypowiedzi przedstawicieli instytucji

W załączeniu przesyłam plik z opisem patentu dostosowany do wymagań ARP. Może również Pan w rozmowie z osobą zainteresowaną wykorzystaniem patentu podać inną formę komercjalizacji. Uważamy, że Pana wynalazek jest niezwykle interesujący i ma bardzo duży potencjał. (20.04.2015 r.)

Mgr Karolina Skopińska  [Project Manager - PinToGreen Polska]

(współpracownik: Technology Partners  Warszawa - Adolfa Pawińskiego 5A).

 


 

Dziękuje za przedstawienie bardzo ciekawego wynalazku. Chciałbym się podjąć opracowania projektu i wykonania prototypu. Jednak zawsze uważam, że ma to sens, gdy znajdziemy klienta na gotowe rozwiązanie i wdrożenie. (22.05.2015 r.)

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl -  Kierownik Katedry

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

(Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki - Katedra Robotyki i Mechatroniki).

 


 

W imieniu zespołu napędów i sterowań hydraulicznych naszej katedry dziękuję za interesującą propozycję podjęcia prac badawczo-wdrożeniowych przy patencie europejskim nr EP 2023013 B1. (27.05.2015 r.)

Dr inż. Janusz Pluta -    Adiunkt

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

(Katedra Automatyzacji Procesów - Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki).

 


 

Pana konstrukcja jest ciekawa. Jesteśmy w stanie wykonać prototyp. W tej chwili rozmawiamy z dużymi producentami hydrauliki. Jeśli będzie zainteresowanie podejmiemy się projektu. (28.04.2015 r.)

 

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl -    Kierownik Katedry

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

(Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki - Katedra Robotyki i Mechatroniki).

 


 

Przekładnia wydaje się ciekawa, ale mam wątpliwości co do jej sprawności ogólnej, ponieważ pompy i silniki zębate nie mają rewelacyjnych sprawności objętościowych i mechanicznych. Na razie "wszystko gra", ale jak będzie się zachowywał prototyp, w którym wystąpią przecieki?. (28.04.2015 r.)

Prof. dr hab. inż. Zenon Jędrzykiewicz -   Z-ca Kierownika Katedry

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

(Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki -  Katedra Automatyzacji Procesów).

 


 

Działa na podobnej zasadzie jak silnik hydrostatyczny połączony z pompą hydrostatyczną. Ogólnie pomysł fajny, pewnie tańszy i prostszy do zrobienia. Brakuje na tej animacji jakiegoś regulatora ciśnienia. Przesuwając ten element do przysłaniania zębów zwiększałaby się objętość w tej części roboczej? (29.04.2015 r.)

Dr inż. Grzegorz Mitukiewicz Adiunkt

Politechnika Łódzka - Wydział Mechaniczny

(Katedra Pojazdów i Podstaw Budowy Maszyn - Zakład Podstaw Budowy Maszyn

 


 

Projekt bardzo interesujący. Mam kilka wstępnych pytań. Czy szacował Pan już możliwą do osiągnięcia sprawność przekładni?. (29.04.2015 r.)

Dr inż. Jerzy Stojek -   Starszy wykładowca

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

(Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki - Katedra Automatyzacji Procesów).

Please publish modules in offcanvas position.