Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /home/hydvarmsitc/ftp/templates/lt_enterprise/index.php on line 12
ARP - Hydrovariator - HydVar MS&TC

Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/hydvarmsitc/ftp/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703
 • slajd1

  Pomysł genialny w przyszłości bardzo szerokie jest możliwe jego zastosowanie porównywalne nawet z silnikami elektrycznymi i spalinowymi.

 • slajd2

  Zbudowanie zespołu pompowego  jest potrzebne i uzasadnione w celu uzyskania bezstopniowości przełożenia szerokim zakresie obrotów i przenoszonych momentów.

 • slajd3

  Innowacyjna bezstopniowa przekładnia umożliwia bezstopniową zmianę obrotów i charakteryzuje się dużą sztywnością przełożenia.

 • slajd4

  Bezstopniowa przekładnia jest bardzo dojrzałym pomysłem, gdyż sama jej konstrukcja świadczy o dużej pomysłowości technicznej i technologicznej.

 • slajd5

  Opracowana przekładnia umożliwia bezstopniowe ustawienie prędkości obrotowej w bardzo szerokim zakresie dla transmisji mocy w rzeczywistym obszarze z jednoczesnym spełnieniem roli sprzęgła rozruchowego.

ARP

1. Firmy współpracujące z ARP WPIS 24.03.2015

 


 

ARP - Baza technologii - LINK BEZPOŚREDNI  HydroVariator.

Opis technologii:

Przekładnia Hydrostatyczna Bezstopniowa Zębata (zwana w skrócie HYDROVARIATOR) umożliwia przenoszenie napędu mechanicznego wymagającego zmiany prędkości obrotowej w obu kierunkach (od wału napędowego do odbiorczego i vice versa) w sposób płynny przy zachowaniu bardzo dużej (a przy tym mało stratnej) sztywności przełożenia nie mniejszego niż 99% i to na dowolnym poziomie N1 do N2 z zakresu od 200 do 10000 obrotów na minutę. Atrakcyjność proponowanego rozwiązania umożliwia zbudowanie przekładni hydraulicznej obrotów z komorą roboczą pompy i silnika hydrostatycznego zębatego o regulowanej wydajności i chłonności liczonej na jeden obrót wału napędowego lub odbiorczego. HYDROVARIATOR jest nowym rodzajem napędu mechanicznego - doskonalszym od swoich poprzedników, ponieważ charakteryzuje się niespotykaną dotąd prostotą układu sterowania samym przełożeniem, wartością momentu i kierunkiem przepływu mocy. Urządzenia i maszyny posiadają zdolność odzyskiwania energii z procesu hamowania co umożliwia kumulację energii w akumulatorach elektrycznych i hydrostatycznych.

Zalety/korzyści z zastosowania technologii:

Rozwiązania konstrukcyjne HYDROVARIATORA są proste, uniwersalne i wielofunkcyjne technicznie, odporne na warunki klimatyczne i środowiskowe. Budowa wewnętrzna przekładni jest symetryczna co obniży jej cenę przy produkcji wieloseryjnej. Nastąpi też redukcja masy i objętości oraz energochłonności urządzeń i maszyn, w których przekładnia zostanie wdrożona. Niezawodna konstrukcja technologiczna zespolona w jedną bryłę lub odrębne podzespoły pompy i silnika połączone ze sobą na drodze hydraulicznej (wężami hydraulicznymi) daje gwarancję niezawodnej długotrwałej pracy. Takie rozwiązania umożliwiają bezstopniową płynną zmianę regulację prędkości w bardzo szerokim zakresie (bo nawet wielokrotnie w dół i w górę od zakładanego poziomu znamionowego obrotów na minutę) dla każdego z wałów w obu kierunkach obrotów przy pełnym nawet obciążeniu roboczym (bez potrzeby korzystania z pośrednictwa dodatkowego sprzęgła). Przekładnia, o której jest mowa może być i na pewno będzie stosowana we wszystkich gałęziach przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem transportu (lądowego, morskiego, powietrznego) oraz przemysłu wykorzystującego odnawialne źródła energii (elektrownie wiatrowe, wodne), jak również w zastosowaniach istotnych dla przemysłu ciężkiego (walcownie górnictwo). Producenci wszelkich maszyn i pojazdów będą dążyli do zastąpienia skomplikowanych i tym samym zawodnych i droższych (w wytworzeniu i utylizacji) mechanizmów napędowych nową technologią chronioną patentami.

Zastosowanie rynkowe w branży / branżach:

Budownictwo
Maszyny budowlane i drogowe

Branża elektromaszynowa
Przemysł okrętowy. Przemysł spożywczy - młyny, piekarnie, suszarnie.

Energetyka i Paliwa
Spalanie i inżynieria paliw

Górnictwo i Hutnictwo
Przemysł ciężki - huty i walcownie.
Przemysł górniczy - kopalnie, szyby, odkrywki, kamieniołomy

Ochrona Środowiska
Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Recykling energii.

 

Dawca technologii oferuje doradztwo związane z wdrożeniem

Doradztwo w zakresie:

Do negocjacji z wynalazcą

Please publish modules in offcanvas position.